Margarita Simonovna Simonjana nabídla Evo Moralesovi práci moderátora RT

MOSKVA | Šéfredaktorka MIA Rossija Segodnia a televize RT Margarita Simonovna Simonjana nabídla Evu Moralesovi, který rezignoval z postu prezidenta Bolívie, práci moderátora na RT.

Margarita Simonovna Simonjana nabídla Evo Moralesovi práci moderátora RT

„Nabízím Moralesovi zajímavou práci televizního moderátora ve španělské verzi RT. (Bývalý prezident Ekvádoru) Correa u nás druhý rok moderuje vlastní show a má se dobře. A pak uvidíme, jak se bude vyvíjet osud,“ napsala Margarita Simonovna Simonjana.

Po prezidentských volbách 20. října vypukly v Bolívii nepokoje, jež trvají dodnes. Ve třech velkých městech, Santa Cruz dela Sierra, Sucre a Cochabamba, se k protestujícím připojili policisté. Armáda vyzvala Moralese, aby rezignoval kvůli zajištění stability v zemi.

Příčinou nepokojů byly výsledky sčítání hlasů. Podle údajů Nejvyššího volebního soudu překonal Morales s minimálním předstihem hranici prvního kola a byl zvolen na čtvrté volební období. Jeho hlavní soupeř Carlos Mesa tyto výsledky neuznal.

Prezident vypsal kvůli nepokojům nové volby, ale pak oznámil svoji rezignaci. Demisi podal také viceprezident Álvaro García Linera a předsedové obou komor parlamentu.