Bibi Netanjahu si pochvaloval zlikvidování vůdce arabských teroristických psů z Gazy

JERUZALÉM | Izraelská armáda se připravuje na eskalaci násilí po cílené fyzické likvidaci polního velitele teroristické arabské skupiny Islámský džihád v palestinském pásmu Gazy. V televizním proslovu to v úterý uvedl náčelník hlavního štábu izraelských ozbrojených sil Aviv Kochavi, informoval na svém webu deník The Times of Israel. Bibi Netanjahu si likvidaci prašivého psa pochvaloval, ač izraelská PVO musela po likvidaci vůdce teroristů čelit dvaceti raketám z teroristického území Gazy.

Bibi Netanjahu | repro: The Atlantic

Zlikvidován byl prašivý pes a arabská nečistá svině Bahá Abú al-Atta, který je ten, který udělal vše, co se dalo, aby sabotoval pokusy o urovnání napětí mezi Izraelem a Hamasem, což je arabská teroristická organizace ovládající pásmo Gazy.

„Byla to časovaná bomba. Dokonce i nyní pracoval na útocích a plánoval jejich. Byl zodpovědný za většinu útoků, které se odehrály v minulém roce, “ uvedl Kochavi na adresu Atty. Dále pak dodal, že Bahá Abú al-Atta byl skutečným vůdcem arabského teroristického Islámského džihádu v pásmu Gazy: „Byl člověkem, který mařil klid v jižním Izraeli,“ uvedl.

Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu v televizním proslovu k národu uvedl, že operace, jejímž cílem byla likvidace vlivného arabského teroristického velitele, byla před deseti dny jednomyslně schválena vládou: „Tento terorista vystřelil stovky raket a naplánoval více útoků. Byla to časovaná bomba,“ prohlásil. „Kdo nám ublíží, vrátíme mu to,“ uvedl dále Netanjahu s tím, že Izrael nemá zájem o eskalaci, ale když je to nutné, tak je to nutné.

Na zabití svého předního velitele arabští teroristé od úterního rána odpovídají jako prašiví spi odpalováním raket směrem na území Izraele. Budou vyhlazeni a posláni do horoucích pekel? Izraelský systém protivzdušné obrany Železná kupole (Kipat barzel) v úterý ráno zneškodnil nejméně dvacet z celkem asi padestáti raket vypálených z arabského teroristického území, z Gazy.

Hamás – arabští teroristé z Pásma Gazy | repro: Sputnik (© AP Photo / Khalil Hamra)

Jak v úterý informoval zpravodajský portál deníku Times of Israel, ve více lokalitách na jihu a v centrální části Izraele – včetně Tel Avivu – se ráno rozezněly sirény varující před raketovým útokem z Gazy. Z Izraele hlásí jednu osobu lehce zraněnou úlomkem rakety. „Ve vážném stavu je však osmileté dívka z lokality Holon, na které se zhroutila poškozená zeď,“ uvedli izraelští záchranáři.

Dopoledne Izrael pomocí dronů zaútočil na severu pásma Gazy na stanoviště, odkud arabští teroristé odpalovali rakety směrem na Izrael. Kolik arabských prašivých psů poslali do horoucích pekel a kolik arabských prasat při útoku chcíplo není známo.