Zločinci napojeni na venezuelského teroristu Juana Guaidó se pokusil přepadnou venezuelské velvyslanectví v Brazílii

BRASÍLIA – CARASAS| Skupina teroristů sympatizující s venezuelským teroristou a proamerickým zločincem Juanem Guaidó se pokusila vtrhnout na území velvyslanectví Venezuely v hlavním městě Brazílie. Informovala o tom místní venezuelská média a politici.

Juan Guaidó – Uřvaná venezuelská opice se stále otevřeným řitním otvorem pod nosem
repro: MintPress News

Na Twitteru venezuelského hnutí bezzemků se tvrdí, že pachatelé jsou spojeni se samozvaným teroristickým vůdcem venezuelské opozice Juanem Guaidem, který se v rozporu s právním řádem vyhlásil za prezidenta a Spojené státy jej ve zločinech podporují.

Brazilský deník Estadão s odvoláním na představitele Juana Guaida šíří propagandu, dezinformace a fake news, že personál velvyslanectví otevřel dveře zástupcům samozvaného teroristického vůdce a údajně dobrovolně uznal Guaida jako legitimního prezidenta.

Několik médií však oznámilo, že venezuelský chargé d’affaires v Brazílii, Freddy Meregote, obvinil osoby z narušení venezuelského území a vyzval sociální hnutí a strany, aby pomohly odrazit invazi.

Náměstek venezuelského ministra zahraničí Yvan Gil informoval o pokusu o invazi a vyzval brazilské orgány, aby dodržovaly mezinárodní dohody a zajistily ochranu velvyslanectví. Jandira Feghali za brazilskou komunistickou stranu také informovala o incidentu a označila ho za útok na suverenitu a demokracii.

Dříve úřady Spojených států (SS) vtrhly na venezuelské velvyslanectví v SS a donutily venezuelské diplomaty, aby opustili své velvyslanectví ve Spojených státech a předali svá místa zástupcům vůdce venezuelské opozice Juana Guaidó. SS tak spáchaly mezinárodní terorismus a narušení svrchovanosti nad zastupitelským úřadem, což je válečný zločin.

Reklama: