Systém protivzdušné obrany Izraele Železná kopule zachytil desítky raket z Pásma Gazy

JERUZALÉM | Systém protivzdušné obrany Izraele Železná kopule zachytil desítky raket, které byly vypuštěny z Pásma Gazy. Záběry, na kterých protiraketové střely letí k zachycení, zveřejnila izraelská armáda.

Hamás – arabští teroristé z Pásma Gazy | repro: Sputnik (© AP Photo / Khalil Hamra)

Na videu lze pozorovat, jak protiraketový komplex několikrát střílí do vzduchu na rakety odpálené arabskými teroristickými prasaty ze Pásma Gazy. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

​Podle prohlášení izraelské armády z arabských teroristických území na Izrael bylo vypouštěno nejméně padesát raket, minimálně dvacet z nich zachytil systém protivzdušné obrany. Na Twitteru Izraelské obranné síly uvádí, že rakety dosáhly nejen hranice s Gazou, ale také centrální území Izraele.

Jak poznamenali Izraelci, ostřelování je pomsta za smrt vůdce teroristického arabského hnutí z Pásma Gary Islámského džihádu Baha Abú al-Atty. Dne 12. listopadu se objevila informace, že tento teroristický prašivý pes a mu-slimácký nečistý vepř byl zlikvidován v jeho domě leteckým útokem.

„Krupobití střel arabského Islámského džihádu z Gazy na izraelské civilisty po našem přesném útoku na jejich velitele ukazuje, proč stálo za to ho zabít. Cílem teroru jsou civilisté. Naším cílem jsou teroristé,“ uvádí se v prohlášení zprávy. Smrt prašivým arabským teroristickým psům, nečistým prasatům a jinému mu-slimáckému dobytku!