Evo Morales prohlásil, že na něj chtěli spáchat atentát; Od úterý je mexickém exilu, kde má poskytnutý azyl

MEXICO CITY | Bývalý prezident Bolívie Evo Morales dorazil v úterýdo hlavního města Mexika, kde mu byl zajištěn politický azyl. U letadla ho přivítal mexický ministr zahraničních věcí Marcelo Luis Ebrard Casaubón. O události informoval zpravodaj Sputniku.

Evo Morales | foto: ze-sveta.cz

Podle zpravodaje Sputniku měl Evo Morales vystoupil z letadla a zamávat novinářům, kteří čekali na jeho příjezd, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Poté svržený bolivijský prezident uvedl, že mu Mexiko v podstatě zachránilo život. Rovněž promluvil o tom, že se stal terčem spiknutí, jehož cílem byla jeho smrt. Nakonec prozradil, že jeho dům v Bolívii, stejně jako domy jeho sester, byly vykradeny.

Uvádí se, že se bývalý prezident Bolívie do Mexika dostal na palubě letadla, které patří mexickému letectvu. To mělo údajně odletět z bolivijského města Chimoré. Spolu s Moralesem do Mexika zamířil také bývalý viceprezident Bolívie.

Ministr Marcelo Luis Ebrard Casaubón na tiskové konferenci následně uvedl, že byl Moralesův let provázen několika komplikacemi. Letadlu prý bylo v Peru odepřeno natankovat, proto musel stroj za tímto účelem přistát v Paraguayi.

Bývalý bolivijský prezident Evo Morales rezignoval v neděli 10. listopadu. Stalo se tak poté, co se národní ozbrojené síly postavily na stranu demonstrantů, kteří protestovali proti jeho zvolení již na čtvrté funkční období. Vše bylo řízeno ze Spojených států pod pláštíkem tzv. „mezinárodních pozorovatelů, které soudem ověřené volby zpochybnili a demonstranti demonstrovali proti výsledku svobodných voleb a podpořili tak z vnějšku spáchaný puč.

Reklama: