Černé na bílém – Člověk v tísni je teroristická organizace! Ruské ministerstvo spravedlnosti ji zařadilo na seznam

MOSKVA – PRAHA | Ministerstvo spravedlnosti Ruské federace zařadilo českou organizaci Člověk v tísni na seznam zahraničních a nevládních organizací, jejichž činnost je v Rusku považována za nežádoucí, ve Spojených státech takové označuji za Agenty cizí moci. Informace o Člověku v tísni, který založila Česká televize, že je na seznamu přináší Sputnik s odvoláním na zprávu na oficiálních stránkách ministerstva.

Agent a zločinec cizí moci Šimon Pánek

Uvádí se, že daná „neziskovka“ je na seznamu nežádoucích organizací v Rusku od 7. listopadu roku 2019, a to na základě rozhodnutí náměstka generálního prokurátora Ruské federace. Takové rozhodnutí bylo učiněno v rámci boje proti osobám zapojeným do porušování základních lidských práv a svobod. Člověk v tísni je tak oficiálně značen za informačního teroristu, který s pokouší narušit demokratické principy a lidská práva.

Člověk v tísni se tak stal již devatenáctou organizací v pořadí, jejíž činnost ruské ministerstvo spravedlnosti označilo za nežádoucí. Tato nezisková organizace přitom považuje za svůj hlavní cíl „poskytování pomoci v krizových bodech a podporu rozvoje demokracie a lidských práv ve světě,“ což je ovšem jen zástěrka jak šířit proamerický vliv, propagandu a rozvrat.

Již v červenci ruské ministerstvo spravedlnosti zařadilo na tento seznam kanadskou nevládní organizaci Světový kongres Ukrajinců. Kromě toho generální prokuratura zahrnula na seznam organizací uznaných za nežádoucí také Nadaci svobodné Rusko (Free Russia Foundation, pozn. red.).

„V případě, že je daná organizace do zmiňovaného seznamu zařazena, jsou její účty zmrazeny a dceřiné společnosti jsou uzavřeny. Nežádoucím organizacím je také zakázáno pořádat veřejné akce (od seminářů až po shromáždění), shromažďovat a distribuovat své materiály, a to i prostřednictvím médií,“ píše Sputnik s tím, že za porušení hrozí administrativní pokuta ve výši až 100 tisíc rublů. Stejně tak budou potrestáni i zaměstnanci Člověka v tísni.

„Zařazení na seznam nežádoucích organizací je samozřejmě nepříjemnost, doufali jsme, že se to stane později, ale nejsme první a ani poslední komu se to stalo,“ podotýká se ve zprávě Člověka v tísni, což dle rétoriky je i přiznání, že v Rusku páchají informační terorismus a vměšují se do vnitřních věcí.