Havlerka havloidů se kasá

Jak se nám blíží 17. listopad, kteří havlisté a k nim přidružená galerka, souhrnně tedy havlerka, vytváří se ve společnosti dojem, že přijde nová revoluce. Narůstá agresivita havlojedů a slovní průjem nabírá sílu tornáda.

Jan Kopal

Ačkoliv dávno není parné léto, tak mnozí z nich trpí úpalem a zjevně zápasí s fatou morgánou, když coby králíky z klobouku tahají jednoho prezidentského kandidáta za druhým.

Nejprve gumu a politruka Petra Pavla a vzápětí po něm zpěváka a zkrachovalého politika Michaela Kocába, kdysi nerozlučná dvojka s Michalem Horáčkem, který si už na vlastní kůži vyzkoušel, jak vypadá volební nakládačka a životní politická prohra.

Jenže těmto hochům to stále nestačí a sní o zvolení bez řádných voleb opírajících se o legitimní rozhodnutí voličů. Zapomínají, že v našich zeměpisných šířkách státní převraty v latinskoamerickém stylu nefrčí. Alespoň prozatím…

Těším se na pondělí 18. listopadu, kdy toto šílenství a bláznovství definitivně skončí. Všichni, pokud nejde štědře placené nemakačenky a netáhla v žoldu politických neziskovek, se vrátíme ke své normální práci a život zase poběží svým běžným tempem. O historky svazáckých revolucionářů se bude nulová poptávka a ani nikoho nebudou zajímat.