Vyvinuta na vymazání Spojených států z mapy? V Rusku předvedli nejnovější techniku pro mezikontinentální balistickou raketu Jars

MOSKVA | Ruské strategické raketové jednotky poprvé použily nejnovější speciální techniku – unifikované stroje tepelného opracování UТМ-80 M při přesunu pluku raketového komplexu Jars na trasy bojového hlídkování. Ve středu 14. listopadu to oznámil Úřad informací a masové komunikace Ministerstva obrany Ruské federace.

Jars

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak během přesunu raketového komplexu Jars na polní pozice v ruské Sverdlovské oblast jednotky dostaly úvodní informace, které předpokládají použití nelegálními ozbrojenými složkami chemických zbraní. Informovalo se ve zprávě.

Záškodníci použili munici vybavenou odolnými otravnými látkami na vzdálených přístupech k polním pozicím. Skupiny vyznačení trasy konaly v zalesněné a špatně dostupné oblasti, kde není možné vybudovat objízdné trasy pro systém mezikontinentální balistické rakety Jars.

Při plnění úkolů na odplynění a speciální čištění stejně jako aerosolovém maskování polních pozic bylo použito čisticí vozidlo ARS-14КМ. Poprvé v podmínkách, které jsou podobné bojovým, byl otestován stroj tepelného opracování UТМ-80 M, který umožnil v nejkratší možné době opracovat samostatné odpalovací zařízení.

V průběhu cvičení jednotky radiační, chemické a biologické ochrany provedly kompletní speciální opracování více než 100 kusů techniky, včetně odpalovacího zařízení Jars.