Plní po puči noty CIA? Bolívie vyhostí venezuelské diplomaty

SUCRE | Bolívie označila za persony non grata venezuelské diplomaty, kteří pracují v zemi. O rozhodnutí informovala ministryně zahraničních věci Bolívie Karen Longaric Rodriguez, která do své pozice byla jmenována prozatímní prezidentkou země Jeanine Áñez Chávez.

Jeanine Áñez Chávez teroristická uchvatitelka moci v Bolívii

„Bude jim dán konečný termín pro odchod ze země kvůli zásahu do vnitřních záležitostí státu,“ citoval Longaric deník Cambio. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ministryně také slíbila, že Bolívie „půjde o trochu dál“, pokud jde o Venezuelu, ale odmítla uvést podrobnosti. Rovněž informovala o přezkoumání vztahů s Kubou.

Dříve šéfka bolivijské diplomacie uvedla, že země vystupuje z Bolívarovského svazu pro lid naší Ameriky (Alianza Bolivariana para los Pueblos de Nuestra América , ALBA). Karen Longaric Rodriguez také odvolala z postu zástupce Bolívie při OSN, velvyslance na Kubě a dalších 80 % velvyslanců země. Tím se jasně potvrdilo, že puč v zemi zorganizovala CIA a že se jedná o brutální americkou agresi.

Reklama: