Americká agrese: Spojené státy vyhrožují Egyptu sankcemi kvůli plánům nakoupit ruské Su-35

WASHINGTON | Pentagon a americké ministerstvo zahraničí ve společném dopisu varovaly vládu Egypta před sankcemi, pokud se rozhodne pro pořízení ruských stíhaček Su-35, informují noviny The Wall Street Journal o mafiánských praktikách vydírání americké teroristické vlády z Washingotnu.

Su-35 S

Podle novin, v dopisu ministr zahraničních věcí Spojených států (SS) Mike Richard (M.Rd.) Pompeo a ministr obrany Mark Esper přesvědčovali egyptského ministra obrany, aby zrušil dohodu s Ruskem.

„Nová velká dohoda s Ruskem minimálně zkomplikuje výměnu vojenských informací se Spojenými státy a americkou vojenskou pomoc Egyptu v budoucnosti,“ citují noviny dopis, který mají k dispozici.

Vysocí činitelé Pentagonu osobně varovali velitele egyptského letectva před nepříjemnými následky dohody, stojí v materiálu. The Wall Street Journal zmiňuje, že slova z Washingtonu přicházejí ve stejnou dobu, kdy byl na návštěvě Káhiry ruský ministr obrany Sergej Kužegetovič Šojgu.

O tom, že Rusko a Egypt podepsaly dohodu na dodávky stíhaček Su-35, informovaly v dubnu noviny Kommersant. Oficiálně to ale nebylo potvrzeno. Podle informací zdrojů novin, dohoda o dodávce více než dvou desítek strojů a prostředků pro boj se vzdušnými cíli, nabyla účinnosti na konci roku 2018. Dohoda o ceně okolo dvou miliard dolarů počítá se začátkem dodávek již v letech 2020-2021.

Reklama: