Co tam dělal? Na Ukrajině zatkli velitele Islámského státu

KYJEV | Ukrajinské tajné službě se v pátek nedaleko Kyjeva podařilo zatknout jednoho z velitelů teroristické sítě Islámský stát (IS) Al-Bara Šišáního. Na operaci, na jejímž konci bylo zatčení jednoho z nejhledanějších teroristů, Ukrajincům pomáhali i gruzínské bezpečnostní složky a americká tajná služba CIA.

Na Ukrajině zatčený velitel Islámského státu (IS) Abú Umar Šišan

Zprávu o Šišáního zatčeni v pátek zveřejnila na svém twitterovém účtu ukrajinská tajná služba SBU, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Likviduje CIA svou agenturní síť po prohrané válce v Sýrii a vraždí své agenty v rámci teroristických organizací? Dne 11. listopadu byl bývalý britský zpravodajec a zakladatel teroristické organizace Bílé přilby James Le Mesurier nalez byl poblíž svého domu v Istanbulu mrtvý.

Al-Bar Šišan působil od roku 2012 jako zástupce Abú Umara al-Šišáního, bývalého gruzínského vojáka, který se stal ministrem války Islámského státu.

Po tom, co se Abú Umara al-Šišáního v roce 2016 při útoku v Iráku podařilo zabít americkým vojákům, Al-Bar Šišan uprchl do Turecka, a odtud v roce 2018 odcestoval na falešný pas na Ukrajinu.