Alkoholik Okamura? … s panákem v ruce promluvil o vztahu k pálence

PRAHA | Předseda SPD Tomio Okamura na Twitteru zveřejnil příspěvek, ve kterém SPD podporuje legalizaci možnosti domácího pálení malého množství alkoholu pro vlastní potřebu. Politik to odůvodňuje moravskými tradicemi.

Tomio Okamura

V České republice je pálení alkoholu doma zakázané, jde o přestupek, za který hrozí vysoké pokuty. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Tomio Okamura dnes ale odhalil, že se mu zákon nelíbí a bude prosazovat, aby i v ČR bylo domácí pálení možné, protože řada členský států EU to podporuje.

„SPD podpoří legalizaci možnosti domácího pálení malého množství alkoholu pro vlastní potřebu. Drtivá většina států EU to podporuje. SPD nesouhlasí s odmítavým postojem české vlády. Domácí pálení pro vlastní potřebu má tradici v naší zemi a zvláště v řadě míst na Moravě,“ napsal Okamura na Twitteru.

Členské státy Evropské unie v pátek 8. listopadu neschválily osvobození domácího pálení alkoholu od spotřební daně, i když se na něm shodla většina zemí. Proti bylo Česko a Bulharsko.