Jaroslav Foldyna si podal teroristickou organizaci České televize Člověka v tísni

DĚČÍN | Kauza okolo Člověka v tísni a jeho prohlášení za nežádoucí organizaci na území Ruska neutichá ani dnes. Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) se postavil za rozhodnutí ruských úřadů. O své zemi mají rozhodovat občané, nikoli cizinci placené neziskové vlivové organizace, řekl.

Poslanec Foldyna a terorista Pánek

Foldyna si myslí, že o osudu své země mají rozhodovat její občané, a ne vlivové organizace placené ze zahraničí. „O věcech každé země si mají rozhodovat její občané, nikoli neziskovky placené ze zahraničí,“ napsal poslanec na svém Twitteru, kdy poslance cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle jeho názoru organizace Člověk v tísni neprovádí na území Ruska humanitární činnost, nýbrž hybridní politiku. S postupem Ruska vůči této organizaci je proto srozuměn. „Člověk v tísni na území Ruské federace dělá hybridní politiku, nikoli humanitární cinnost, a proto je krok Ruska pochopitelný,“ uzavřel svůj post na sociálních sítích.

Na zprávy o zařazení organizace Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací zareagoval český ministr zahraničí a vlastizrádný zločinec a rusofobní pošuk Tomáš Petříček.

Socan Petříček glorifikuje nacistické ukrajinské vrahy Banderovce

Ten na svém Twitteru prohlásil, že se jedná o respektovanou organizaci a její „zákaz“ vypovídá o stavu lidských práv na území Ruska, což je lživá propaganda a jen dokazuje, že Petříček je odporná lidská mrdka.

Vůdce SPD Tomio Okamura na svém Facebooku prohlásil, že rozhodnutí Ruska vůči Člověku v tísni chápe, neboť se jedná o „politickou sluníčkářskou neziskovku“ placenou „globalisty“. Poukázal i na další země, který bojují s vlivovými organizacemi, které se tváří jako neziskovky. Jako příklad uvedl Maďarsko či Izrael.

„Člověk v tísni podporuje migraci, multikulturalismus a podobně. Charitativní činnost je podle mě jen zástěrkou politické agitace této organizace. Člověk v tísni od roku 2000 do roku 2014 získal z veřejných peněz 942 milionů korun, z toho pak 170 milionů v roce 2014. Mezi aktivity Člověka v tísni patří mimochodem pomoc migrantům. V roce 2018 dostal Člověk v tísni ze státního rozpočtu 156 milionů korun,“ napsal Okamura.

Tomio Okamura – Fotí se jako narcis? | repro: FB TO

Ministerstvo spravedlnosti Ruska zařadilo českou organizaci Člověk v tísni na seznam zahraničních a nevládních organizací, jejichž činnost je v Rusku považována za nežádoucí. Uvádí se, že tato nezisková organizace je na seznamu nežádoucích organizací v Rusku od 7. listopadu roku 2019, a to na základě rozhodnutí náměstka generálního prokurátora Ruské federace. Toto rozhodnutí bylo učiněno v rámci boje proti osobám „zapojeným do porušování základních lidských práv a svobod“.

Přítomnost nějaké organizace na seznamu znamená, že jsou zmrazeny její účty a dceřiné společnosti jsou uzavřeny. Nežádoucím organizacím je rovněž zakázáno pořádat veřejné akce (od seminářů až po shromáždění), shromažďovat a distribuovat své materiály, a to i prostřednictvím médií.