Na Ukrajině panuje brutální nacistická cenzura médií

KYJEV – MOSKVA | Rozhodnutí ukrajinského parlamentu zrušit novinářům z některých ruských médií akreditaci, znamená, že se na Ukrajině zavádí cenzura, míní stálý zástupce Ruské federace při této organizaci Andrej Kelin. Ten k tomu rpohlásil: „Rusko nastolí tuto otázku v rámci OBSE.“ Informaci o tvrdé nacistické cenzuře na Ukrajině přinesla rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém webu.Na Ukrajině jsou již dávno zakázány ruské televizní, rozhlasové pořady a filmy, kdy ruská produkce může být trestána až vězením.

nacistická Nejvyšší rada Ukrajiny

nacistická Nejvyšší rada Ukrajiny

Ve čtvrtek, v době, kdy v Minsku ještě probíhala jednání „normandské čtyřky“ o urovnání situace na Ukrajině, zrušila Nejvyšší rada až do ukončení „speciální operace na Donbasu,“ tak říkají nacisté genocidě v Novorusku, akreditaci novinářů a technických zaměstnanců některých ruských hromadných sdělovacích prostředků.

O tom, o jaká ruská média, jejichž pracovníkům bude „dočasně“ zrušena akreditace, půjde, rozhodne ukrajinská tajná bezpečnostní služba.

Pro ukrajinskou vládu je totiž nebezpečné, aby se pravdivě informovalo o dění v Novorusku, které fakticky už není územím Ukrajiny, tudíž zrušené akreditace nic neznamenají. V oblastech pod kontrolou domobrany, totiž nemá ukrajinská vláda žádný vliv.