Bibi Netanjahu chce zabránit vzniku menšinové vlády s podporou arabských sviní

JERUZALÉM | Předseda vlády Benjamin Netanjahu prohlásil, že centristická koalice Modrá a bílá se pokouší vytvořit menšinovou vládu opírající se o politické strany zastupující arabské obyvatelstvo. O možné vlastizradě Binjamina Gance informoval v sobotu deník The Times of Israel.

Bibi Netanjahu | repro: The Atlantic

Jak dále píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak Netanjahu tento svůj názor prezentoval v sérii konferenčních hovorů, které v sobotu absolvoval s ministry a poslanci izraelského parlamentu za svou stranu Likud.

Premiér v debatě vyzval své stranické kolegy, aby pomohli organizovat masový odpor veřejnosti proti vzniku menšinové vlády s podporou arabských stran. Jelikož Arabové jsou v Izraeli považováni za podlidská stvoření, které jsou zákonnými opatřeními regulovány. V Izraeli může občanství získat jen přesně vymezený počet Arabů.

Deník The Times of Israel poznamenal, že Bibi Netanjahu s podobnými spekulacemi přicházel i v minulosti, přičemž však nikdy neuvedl jejich zdroj. Netanjahu dodal, že třetí parlamentní volby v průběhu jednoho roku by pro Izrael byly katastrofou.

Arabské prasnice