Syrská média informují o tvrdých bojích vládní armády s tureckými okupanty na severu země

DAMAŠEK | Syrská média informují o tom, o čem většinou stydlivě mlčí nebo jen mezi řečí informují evropská média, že na severu země pokračují tvrdé boje vládní Syrské arabské armády s tureckými okupačními jednotkami.

Syrské dělostřelectvo | reprofoto: © Sputnik (Ilja Pitalev)

„Na severozápadě Hasáky v okolí Tel Tamra a v okolí městečka Al Manah armádní jednotky svádějí tvrdé boje s tureckými okupačními silami a jejich žoldáky,“ uvedla syrská informační agentura SANA, kterou cituje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

„Syrští novináři zdůrazňují, že v okolí městečka Al Manah od samotného rána do pozdních večerních hodin pokračují boje s krátkými přestávkami pouze v noci,“ píše redaktor slovenského deníku Eugen Rusnák.

Agentura SANA poukazuje na to, že obě znepřátelené strany začaly používat těžké dělostřelectvo. Informují o tom, že další a další jednotky vládní armády přicházejí do tohoto regionu, aby se zúčastnily v bojích proti, jak zdůrazňují syrský novináři tureckému agresorovi a jeho teroristickým skupinám.

Uvádějí, že turecké dělostřelectvo ostřeluje obytné domy v městečku Tel Tamra a v okolních vesnicích, což jsou turecké válečné zločiny – útok na civilní infrastrukturu.

turecký prašivý pes

Reklama: