Celníci zabránili nelegální přepravě 95 tun odpadů

CHOMUTOV | Během celorepublikové akce PLAST odhalili ústečtí celníci ve svém regionu čtyři kamiony, plné nelegálního odpadu. Nelegální past se kontroluje, ale nelegální lidský dobytek může vesele migrovat, na to celníci serou jako na placatý kámen.

Ozbrojenec Celní správy ozbrojené složky Ministerstva financí | repro: Celní správa ČR

Hlídky mobilního dohledu monitorovaly komunikaci I/7 poblíž bývalého hraničního přechodu Hora sv. Šebestiána a zaměřovaly se na nelegální přeshraniční přepravu odpadů, informují ozbrojenci Ministerstva financí.

Během desetidenní kontrolní akce celníci zajistili čtyři nákladní vozidla převážející z Německa bezmála 95 tun odpadů. Převážně se jednalo o směsný odpad (směs plastu, papíru, textilu, pryže, skla), který byl deklarován jako čistý plast či pryž. Dva kamiony směřovaly do Polska, dva měly určenou vykládku v Čechách. Celníci vozidla odstavili.

Podněty o porušení právních předpisů při přepravě odpadů, byly předány pracovníkům České inspekci životního a Ministerstva životního prostředí České republiky, kteří jsou příslušní rozhodnout o tom, kde a jak odpad skončí.

Celní správa eviduje v posledních týdnech enormní nárůst nelegálních přeprav odpadů, věnuje této oblasti maximální pozornost a úzce spolupracuje s ostatními orgány státního dozoru.