Mikuláš s anděly a čerty v Koněpruských jeskyních

BEROUN | Mikuláš s čerty se v roce 2019 objeví na Koněprusích od 30. 11. do 8. 12., kromě pondělí 2. 12., kdy si Mikuláš a spol. berou dovolenou. Informuje Správa jeskyní ČR.

Koněpruské jeskyně | repro: ytb

Rezervování vstupenek na pokladně Koněpruských jeskyní pouze ve všední dny mezi 8:00 až 14:30 a jen telefonicky (+420 730 572 485). Děti objednávejte jmenovitě, a to i když bude více dětí z jedné rodiny.

Cena vstupu 100 Kč za každou osobu (platí se tedy jak za děti, tak doprovod – nejedná se o prohlídku celé zpřístupněné trasy jeskyní). Vstupy po půl hodině, první skupina v 9:00, poslední skupina v 17:00 hodin. Skupina maximálně 15 dětí; počet doprovodu není omezen. Vpuštěny budou pouze objednané děti a s doprovodem. Nutno dodržet objednaný čas.

Pro vozíčkáře je s problémy dostupné jen „Nebe“, možno jen po předchozí domluvě. Auto, prosím, ponechat dole na parkovišti (nebude hlídané ani placené). U pokladny být nejpozději čtvrt hodiny před rezervovaným časem vstupu. U skupin po 16. hodině doporučujeme vzít si s sebou svítilnu (po návratu z jeskyně na povrch již bude venku tma)

Nedoporučujeme -náctileté děti (neberou to vážně a čerti je již v pytli neunesou). Pokud nebudete moci přijet, zrušte prosím svou rezervaci včas.

U poklady při placení odevzdat: dárek v uzavřeném obalu (aby nic nevypadlo) označený jménem a příjmením dítěte (prosíme ne příliš objemné dárky, další dárky můžete po návratu předat doma s tím, že je tam doručil Mikuláš); lístek pro Mikuláše se základními informacemi o dítěti včetně jeho dobrých vlastností, lístek pro čerta se základními informacemi o dítěti (věk, bydliště, pokolikáté tam je, v čem se zlepšil, v čem ne), jak hodně jej postrašit a za které „hříchy“

V jeskyni je málo světla, proto prosíme minimální formát každého papíru A5, velká písmena, například písmo Arial, velikost 26. Nepsat červeným písmem, v Pekle při červeném osvětlení to není čitelné.