zeniny. Gratulujeme! Prezident Zeman: Zdá se mi, že stále ještě nacházíme prázdná místa

Dámy a pánové, já nechci opakovat to, co jsem řekl již dole, ale to nevadí, protože vztahy mezi českým a slovenským národem jsou dnes tak přátelské a bez jakýchkoli konfliktu a problémů, že se mi na toto téma velice, velice snadno mluví.

Miloš Zeman bude hospitalizován | repro: TV Barrandov

Zdá se mi, že stále ještě nacházíme prázdná místa v tom, čemu anglofilové říkají people to people communication, prostě nesetkávají se hory s horami, ale lidé s lidmi, a já bych si přál, aby v tomto domě byli jak podnikatelé, to nepochybně, tak ale například studenti, které jsme teď s paní prezidentkou potkali při kladení věnců, a samozřejmě i další, kteří budou rozvíjet konkrétní projekty.

Skončil bych citací Shakespeara, Hamlet. Co to čtete, můj princi? Slova, slova, slova. My, politici, paní prezidentku a naše dva ministry vyjímaje, jsme často mistry slov, ale mě daleko víc zajímá konkrétní dílo, napsaná kniha, otevřený Český dům a něco podobného. Dnes se scházíme u vykonaného dílna a já bych chtěl ještě jednou poděkovat všem z české i slovenské strany, kteří se o to zasloužili.

Myslím si, že pan generál Tuhý, kterému jako našemu velvyslanci patří zvláštní poděkování, dokazuje, že i generál dokáže být nesmírně produktivní a nesmírně užitečný.

Takže ještě jednou děkuji všem, kdo se zasloužili nikoli slovy, ale činy o to, že jsme v této krásné místnosti, a ať se zde uzavřou mnohá přátelství, ale také mnohé obchody, protože jedno nevylučuje druhé. Děkuji vám za vaši pozornost.


Projev prezidenta republiky při recepci u příležitosti otevření Českého domu v Bratislavě, Miloš Zeman,prezident republiky, Bratislava, 16. listopadu 2019