Vladimir Vladimirovič Putin: Rusko v Sýrii splnilo téměř všechny cíle

BRASÍLIA | Rusko v podstatě splnilo všechny cíle v Sýrii, které si stanovilo, nebezpeční militantní infiltrace však existuje. Uvedl to ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin, informuje o prohlášení ruského prezidenta v Brazílii světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin o vyčištění Sýrie od prašivých psů

„Co se týče zájmů Ruska, spočívaly v tom, aby bylo Rusko zbaveno infiltrace velkého počtu cvičených a připravených militantů s vojenskými zkušenostmi na území Ruské federace. V tomto smyslu nelze plně tvrdit, že jsme vyřešily 100 % všech cílů, nicméně obecně ano. Ten cíl, který jsme si stanovili, počínaje operací v Sýrii, jsme splnili,“ řekl Putin, Vladimir Vladimirovič novinářům na tiskové konferenci po summitu BRICS.

„Pro všechny země existuje hrozba infiltrace – ustoupení militantů z území Sýrie do dalších zemí. Týká se to plně i evropských zemí… Takové nebezpečí je typické i pro Spojené státy. Každý je v nebezpečí, proto musíme spojit úsilí,“ dodal ruský prezident.

Poté, co Rusko zahájilo boj proti terorismu v Sýrii, 90 % území země bylo osvobozeno od militantů, sdělil Vladimir Vladimirovič Putin novinářům. Rovněž zdůraznil, že tato území byla pod kontrolou legitimní vlády Sýrie.