Dobytek? George Soros kontroluje velkou část kariérních diplomatů zahraniční služby SS a agentů FBI

WASHINGTON | Během výslechu před americkým senátem tento týden dosvědčili současný americký velvyslanec na Ukrajině Bill Taylor a státní podtajemník, působící dříve jako zástupce vedoucího mise na Ukrajině George Kent, že se Donald John Trump snažil odkladem vojenské pomoci donutit ukrajinskou vládu k tomu, aby začala vyšetřovat machinace jeho politických oponentů na území Ukrajiny, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

George Soros na odstřel?

Neoficiální poradce Trumpa, advokát Joe diGenova, který vystoupil jako host ve vysílání televizní stanice Fox News, svědectví těchto dvou kariérních diplomatů zpochybnil vyjádřením, že miliardář George Soros kontroluje velké části státního ministerstva.

Po vyslechnutí si tohoto komentáře začal hostitel programu Fox Business svědectví dále rozvádět. Vyslovil názor, že Kent a Taylor se chovali uboze, protože byli vyloučeni z ukrajinského diplomatického kanálu Ruda Giulianiho. „George Kent je kapitola sama o sobě. Jeho motivy jsou podezřelé,“ řekl dále.

„Americký politický komentátor John Solomon v březnu informoval, že George Kent tlačil na ukrajinských vyšetřovatelů, aby ukončily vyšetřování, z něhož bylo obviněno protikorupční akční centrum, sponzorované nadací George Sorose. Toto je komplikovaná záležitost. Ale zdá se, že Kent chtěl dosáhnout omezení vyšetřování ukrajinské korupce. “

Advokát Joe diGenova tvrdí, že Kent je součástí Sorosova spiknutí ke kontrole kariérních diplomatů. „Není pochyb o tom, že George Soros kontroluje velkou část kariérních diplomatů zahraniční služby amerického ministerstva zahraničí,“ uvedl bez citování zdrojů.

„Řídí také činnosti agentů FBI v zahraničí, kteří mají na starosti nevládní organizace, nebo pro ně přímo pracují. Na případě Ukrajiny je to velmi viditelné,“ dodal s tím, že Kent byl součástí tohoto mechanismu. „Byl to velmi velký obhájce Sorose,“ uvedl dále.

Joe DiGenova rovněž tvrdí, že Sorosovi bylo každodenně umožněno diktovat ministerstvu zahraničních věcí, jako má fungovat a co má na Ukrajině dělat. „Zkorumpovat úředníky FBI, zkorumpovat úředníky pracujících v zahraničních misích,“ uvedl a dodal: „Na konec je třeba zdůraznit, že George Soros chce sám provozovat Ukrajinu. Dělá vše co může, aby využil každou páku vlády Spojených států na to, aby se tak stalo. A to samozřejmě pro jeho osobní obchodní zájmy, ne pro dobro země.“

Reakce na diGenovovo odhalení ve vysílání nedalo na sebe dlouho čekat. Prezident Sorosovy nadace Open Society Foundations Patrick Gaspard poslal výkonné ředitelce společnosti Fox News Suzanne Scott dopis, v němž žádá, aby Joem Digenite už nikdy nebylo povoleno v relacích televize Fox vystupovat. „Svoboda slova a la George Soros,“ ironizuje autorka článku Andrea Lopatková.

Reklama: