Na videu byl zachycen výsadek ruských vojáků na bývalé letecké okupační základně Spojených států v Sýrii

DAMAŠEK | Ruská armádní televizní stanice Zvezda zveřejnila video, na kterém je zachycen výsadek jednotky ruské vojenské policie na bývalé americké letecké základně Sirrin v blízkosti syrské osady Metras.

Na záběrech je zachycen okamžik výsadku vojáků z vrtulníků Mi-8 a Mi-35, a také infrastruktura základny: obytné budovy, zařízení či střelecké pozice. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Na videu jsou také k vidění různé potřeby zapomenuté ve spěchu, nábytek, osobní věci, potraviny, léky a součástky zbraní.

V obytných prostorech upoutají největší pozornost zejména vodní dýmky, stolní hry, a rovněž velké množství CD s hranými filmy a počítačovými hrami. Američané zde také nechali posilovací stroje v improvizované tělocvičně.

Ve středu 13. listopadu opustili američtí vojáci leteckou základnu v Sýrii, kterou k zásobování svých vojáků v daném regionu. Tento objekt si okamžitě vzaly pod ochranu ruské jednotky. Letiště nyní kontroluje syrská vládní armáda.

V současné době pokračují ženisté v prohledávání areálu vojenského objektu. Snaží se zjistit, zda tam nezůstaly předměty, které by mohly explodovat.

Náčelník Střediska pro usmíření znepřátelených stran Sergej Žmurin ruské televizi prozradil, že na základně poblíž Metrasu má být zřízeno oddělení daného střediska.

„Dopravíme humanitární pomoc, poskytneme lékařskou pomoc obyvatelům a vrátíme je do klidného a běžného života,“ řekl Žmurin.

Reklama: