Výstava v Baťově mrakodrapu představuje stavby nominované na Českou cenu za architekturu

ZLÍN | Výstava představující 34 staveb z celé České republiky nominovaných na Českou cenu za architekturu 2019 je od včerejška k vidění ve 3. etáži Baťova mrakodrapu. Připravila ji Česká komora architektů, která cenu uděluje.

Ilustrační snímek | foto: fotodoprava.com

„Je dobře, že díky této výstavě můžeme vidět, co se v naší republice děje a co krásného se staví. Mnoho ze zde prezentovaných staveb dokázalo významně oživit veřejný prostor a mohou být pro nás inspirací, abychom nedělali jen věci užitné, ale zároveň i krásné,“ řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který nad projektem převzal záštitu a výstavu si se zájmem prohlédl.

Celkově se o Českou cenu za architekturu 2019 ucházelo 186 přihlášených staveb, na ocenění bylo nominováno 34 z nich, mezi nimi i jedna ze Zlínského kraje, a to smuteční obřadní síň ve Valašském Meziříčí, realizovaná v loňském roce, jejímiž autory jsou architekti Ivana Smětáková a Lukáš Pecka. Hlavní cenu získalarealizace Mateřské školy Nová Ruda v liberecké místní části Vratislavice nad Nisou (architekti Alena Mičeková a Petr Stolín).Zlínský kraj podpořil konání projektu částkou 50 tisíc korun.

Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, vyhlašovaná Českou komorou architektů. Jejím záměrem je propagovat kvalitní výsledky práce zkušených i začínajících architektů směrem k odborné i laické veřejnosti, ale také zástupcům státní správy a samosprávy. Přihlášená díla posuzuje mezinárodní sedmičlenná porota. Soutěžní přehlídky se mohou zúčastnit jednotlivci nebo kanceláře s realizacemi na území České republiky dokončenými v posledních pěti letech.Výstavu lze v Baťově mrakodrapu navštívit do 6. prosince, během otvírací doby krajského úřadu.

Reklama: