Chce to volby a ihned, chvilkaři. Nic jiného…

Demonstranti celého světa by nevěřili, že existuje země, kde parta aktivistů pravidelně svolá na největší plac v zemi velmi obstojný počet účastníků, ovšem řeší otázky, kdy se z pohádkového psa stane pes Maxipes.

Jiří Vyvadil

A potom, po kolikáté už, dramaticky vyhlašují stopadesáté první poslední varování typu do roka a do dne. V parlamentní demokracii je jediné řešení: nové volby. Ale této varianty se naši havlističtí chvilkaři děsí jako čert kříže. Protože v tomto momentě se chovají racionálně.

Připomínají aktuální situaci v Bolívii, která už díky puči vůči svrženému prezidentovi Moralesovi přešla k regulérní občanské válce. Tam také pravicová samozvaná dočasná prezidentka prohlašuje, že uspořádá nové prezidentské volby, ale nesmí se jich zúčastnit dosavadní prezident Morales. Je to jasné. Ví totiž, že Morales má takovou podporu, že by znovu mohl zvítězit…

Totéž platí v Česku. Tanečky, které chvilkaři hrají, jsou komické, ale hlavně odpudivě zbabělé. Oni ví, že kdyby byly předčasné volby do třech měsíců, nemůže je objektivně vyhrát nikdo jiný než jimi nenáviděný Andrej Babiš. Hrají divadlo a o čas.

Připomínejme to těm parchantům. Už nás otravují nesmyslnými bláboly hodně dlouho. Ať chtějí předčasné volby, ať ukáží, jak je na tom opozice. Ale pokud ne, ať někam zalezou a hodně hluboko.