V Berlíně zatkli přivandrovalého mu-slimáka, který chtěl páchat terorismus a masově vraždit

BERLÍN | Německá policie zadržela přivandrovalého mu-slimáka a prohledala jeho byt v souvislosti s podezřením z plánování teroristického útoku.

Vepř šoustá Mohameda | foto: freedomdaily.com

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk tak státní prokurátor uvedl, že nejmenovaného zatkli v úterý v Berlíně. Bližší informace o jeho identitě neposkytl, ale popsal ho jako radikálního islamistu, který plánoval útok v Německu s cílem zabít a zranit co nejvíce lidí. Islám nese smrt a mu-slimáci nesou terorismus. Evropu od nich očistit.

Berlínská prokuratura pro německou tiskovou agenturu DPA potvrdila, že podezřelý je přivandrovalec ze Sýrie ve věku 37 let, který získal na internetu návod na zhotovení bomby a v online diskusích zmiňoval, že by chtěl spáchat útok. Tím se doznal k plánování vraždění a teroristickému útoku.

Podezřelý si údajně od ledna začal shánět různé materiály a chemikálie, včetně acetonu a peroxidu vodíku, které potřeboval na výrobu bomby. Zatím však není známo, kdy a kde chtěl útok spáchat. Měl by být pro výstrahu střelen kulkou smočenou v prasečí krvi mezi oči?