Ľuboš Blaha: V 1989 Američané provedli první ze série majdanů v Evropě a ukradli nám Slovensko

BRATISLAVA | Slovenský politolog a poslanec za stranu Směr-SD se na svém profilu na Facebooku pustil do slovenské hlavy státu Zuzany Čaputové. Tentokrát se mu nelíbilo, že prezidentka země zapálila svíčku za Martina Šmída, kterého ve své mysli tato vygumovaná slovenská pitka považuje za oběť, že opravdu v 17. listopadu 1989 zemřel v Praze na Národní třídě, ač to byla falešná zpráva.

slovenská Zuzka

Hned v samotném úvodu Blaha píše, že sice není jeho zvykem přidávat na sociální síť meme obrázky, ale v tomto případě se neudržel a smíchy vyprskl ranní kávu, a proto mem musel sdílet. Ke svému postu tak připojil fotografii, na které je zachycena slovenská prezidentka, jak drží svíčku v ruce, a na obrázku je napsáno: „Žijme tak, aby Martin Šmíd nezemřel nadarmo,“ informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Následně slovenský politik vysvětlil, že i když se nad obrázkem zasmál, ve skutečnosti šlo ale spíše o „smích přes slzy“. Proč? „Ono to totiž vystihuje celou tu faleš a liberální lži o vraždících komunistech a nevinných obětech. Ve skutečnosti komunisté pomáhali lidem, vyčistili Československo od mafiánů a oligarchů a ne, žádný Šmíd nezemřel…,“ napsal.

Následně uvedl, co udělali v roce 1989 Američané: „To jen v roce 1989 provedli Američané první ze série majdanů v Evropě a ukradli nám Slovensko. A plení dál…“

Poslanec za stranu Směr-SD tak podotýká, že to samozřejmě neznamená, že komunisté neudělali spoustu chyb, ale přesto podotýká, že „tito spratci jim opravdu nemají co vyčítat“.

„Tahle jejich Barbie je jen směšná figurka, která se má zatvářit ustaraně vždy, když jí to přikážou. No, jasně, zapal svíčečku za Šmída, on byl ta nejtypičtější „oběť“ komunismu,“ napsal závěrem Blaha.