Vladimir Vladimirovič Putin nevylučuje odchod zemí východní Evropy z EU

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin ve středu nevyloučil možnost, že by země východní Evropy o několik let mohli začít zvažovat svůj odchod z EU. Informovala o tom agentura TASS s tím, že ruský prezident to prohlásil ve svém projevu na ekonomickém fóru Russia calling!, na kterém se každoročně scházejí podnikatelé a investoři, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Vladimir Vladimirovič Putin

Vladimir Vladimirovič Putin vyslovil hypotézu: „Někdy na přelomu roku 2028 dosáhnou některé země východní Evropy takovou úroveň hospodářského rozvoje, při které již nebudou příjemci grantů a různých druhů podpory z evropského rozpočtu, ale budou muset platit stejně jako Spojené království.“

Ruský prezident si podle vlastních slov není jistý, zda v této situaci dané země nebudou zvažovat své vystoupení z EU a následovat tak příklad Británie a její brexitu.

Dále se vyjádřil i k situaci na Ukrajině, přičemž vyslovil názor, že prezident Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj chce opravdu zlepšit situaci, a to i na jihovýchodě Ukrajiny.