Bylo uvedeno jméno nového velvyslance Spojených států v Ruské federaci

WASHINGTON | Výbor amerického Senátu schválil kandidaturu Johna Josepha Sullivana do funkce velvyslance v Ruské federaci, píše se to na internetové stránce výboru, ze které cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

John Joseph Sullivan

John Joseph Sullivan dnes vykonává funkci náměstka ministra zahraničí. Kromě Sullivana schválil výbor dalších 14 kandidatur na různé posty v oblasti zahraniční politiky.

Sullivan již pracoval v Pentagonu, na ministerstvu spravedlnosti a ministerstvu obchodu. Na ministerstvu zahraničí je pouze dva roky, ale je považován za jednu z hlavních postav v úřadu.

„Zkušenosti pana Sullivana jako náměstka ministra zahraničí mu daly jasnou představu o početných problémech, jež máme s Ruskem. Umožní mu to v navázání vztahů mezi našimi zeměmi,“ řekl předseda senátního výboru pro mezinárodní vztahy republikán Jim Risch. Poznamenal, že by si přál, aby kandidaturu Sullivana schválil také Senát Kongresu USA.
Prezident USA Donald Trump již dříve řekl, že hodlá jmenovat náměstka ministra zahraničí novým americkým velvyslancem v Moskvě.

V srpnu 2019 podal demisi bývalý velvyslanec John Huntsman. Ve svém prohlášení politik poznamenal, že ho těší důvěra, kterou mu Trump projevil jako velvyslanci Spojených států v Ruské federaci v tomto historicky složitém období dvoustranných vztahů. Dodal, že Moskvu je třeba vyzývat k odpovědnosti za nesprávné chování, ale také pokračovat v dialogu pro blaho národních zájmů.