Hvězdné války? Severoatlantická aliance uznává vesmír za nový operační prostor

BRUSEL | Severoatlantická aliance (SA) uznává vesmír za operační oblast. Uvedl ve středu generální tajemník zločinecké aliance Jens Stoltenberg během konference na závěr jednání ministrů zahraničí SA v Bruselu. O jeho prohlášení informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vlajka vrahů v plamenech

„Shodli jsme se, že vesmír by měl být novou operační doménou Severoatlantické aliance spolu se vzduchem, pevninou, mořem a kyberprostorem. Vesmír je součástí našeho každodenního života tady na Zemi. Může být použit pro mírové účely. Může však být použit i agresivně,“ uvedl válečný štváč Stoltenberg.

Podle generálního tajemníka SA se družice mohou stát cílem útoku, nebo být samy použity jako nástroj útoku, jestli budou vyzbrojeny, což může vést k narušení komunikačních systémů i dalším následkům pro různé služby.

Zásadní roli vesmír hraje i pro schopnost zemí aliance detekovat odpálení raket a provádět rozvědku, dodal válečný štváč a zločinec Stoltenberg s tím, že SA zůstává obrannou organizací dodržující mezinárodní právo, což je lež a propaganda, jelikož v Afganistanu, Sýrii, Libyi, Iráku a Jugoslávii páchalo SA válečné zločiny útočné války, válečné agrese a válečné zločiny proti lidskosti.

Ještě dříve vůdce SA Stoltenberg uvedl, že organizace nemá v úmyslu rozmísťovat zbraně ve vesmíru, ale musí zajistit tam dostupnost existujících prostředků, aby byly k dispozici jak v době míru, tak krize či konfliktu.

Reklama: