Zavřít je do blázince? Okupace univerzity studentskou marxistickou a klimateroristickou bojůvkou

OLOMOUC – PRAHA | Poslankyně Trikolóry Zuzana Majerová-Zahradníková se vyjádřila k několikadenní okupaci Karlovy univerzity ze strany klimatických alarmistů. Z Karolina se na několik dní stalo detašované pracoviště bývalé nechvalně známé Kliniky, píše.

Zuzana Majerová-Zahradníková a Václav Klaus mladší | foto: FB VKML

„Studentská marxistická bojůvka, vydávající se za ochránce klimatu, ovládla na několik dní Univerzitu Karlovu. V podstatě bez odporu. Všichni jsme viděli fotografii dvou studentů před bustou T. G. M., kde se v tričku s obrázkem Marxe dožadovali změny „systému“. Ani raději nechci domýšlet, jak má vypadat jimi vysněný systém,“ napsala na svém Facebooku poslankyně hnutí Trikolóra.

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak Ppdle slov Zahradníkové vynášeli „spacákový revolucionáři“ absurdní požadavky směřované na ochranu klimatu.

„(…) zazněl absurdní požadavek o odstoupení rektora Tomáše Zimy. Jako hlavní důvod „spacákoví revolucionáři“ uváděli, že se pan Zima staví nezodpovědně k ochraně klimatu. Směšné. To je podle těchto fanatiků nejspíš každý, kdo nehysterčí, nepanikaří a nevyhlašuje stav klimatické nouze,“ myslí si politička.

Poslankyně za hnutí Trikolóry říká, že Karolinu pražské Karlovy univerzity se na dobu několika dní stalo fakticky nechvalně známou Klinikou, a to i s nepořádkem, který v ní vládl. Nátlakové akce nepatří na univerzitní půdu, myslí si.

„Z vestibulu Karolina se na několik dní fakticky stalo detašované pracoviště bývalé Kliniky, včetně nechutného bince, který po sobě zanechali. Pevně věřím, že něco takového se již příště nestane. Studenti mají právo na vyjádření svého názoru, ale tyto nátlakové způsoby na univerzitní půdu nepatří,“ dodala Majerová-Zahradníková.

Vedení Karlovy univerzity v pondělí vyzvalo stávkující, aby opustili budovu univerzity. Ti tak učinili poté, co proběhla jednání, na nichž univerzita slíbila, že bude vyvíjet iniciativu při řešení údajných změn klimatu. Stávkující studenti také stáhli požadavek na odvolání rektora UK Tomáše Zimy.

„Domníváme se, že nedůstojné, neslušné a hrubé chování některých členů Univerzit za klima vážně poškozuje dobré jméno Univerzity Karlovy v očích jak laické, tak i odborné veřejnosti. Proto organizaci Univerzity za klima žádáme, aby v zájmu dobrého jména a nerušeného chodu Univerzity Karlovy ukončila blokádu a celou věc začala řešit konstruktivně, nekonfliktně a demokraticky,“ stojí v petici, která vznikla po začátku stávky proti stávkujícím studentům.

Prostory Karolina byly obsazeny minulou středu poté, co stávkující přenocovali jednu noc v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Reklama: