Rusko dodalo humanitární pomoc do kurdských oblastí na severu Sýrie

MOSKVA | Rusko se plně etabluje v oblastech, kde už patrolují společně s Turky. Do oblasti, kde nedávno kurdští výrostci zaútočili na ruské vozidlo, krátce po tomto útoku následovala omluva kurdských důstojníků, přišli ruští vojáci i s humanitární pomocí. O ruské humanitární akci píše portál RusVesna, na kterou se odkazuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ruská vojenská policie | repro: ТВ Центр

Američtí okupanti v blízkosti základny at Tanf (na jordánských hranicích), v blízkosti americké základny, která je v Sýrii v rozporu s mezinárodním právem, spravují s teroristy „uprchlický“ tábor Rukban, který popsali lidé, kteří z něj uprchli jako nacistický koncentrační tábor.

Američané humanitární pomoc uprchlíkům v táboře neposkytují. Naopak Američané zavírají oči nad činností proamerické syrských ozbrojených skupin (teroristické skupiny, které Spojené státy podporují), které rozkrádají potraviny, léky a humanitární pomoc od Červeného Půlměsíce a prodávají ji ve vlastní režii a na černém trhu za vysoké částky zuboženým uprchlíkům v táboře.

Ruská vojenská základna, která začala poskytovat humanitární a lékařskou pomoc Kurdům, se nachází v blízkosti města Shkaft při Kobáni v provincii Aleppo. Turci se dívají na ruské aktivity s nepochopením, sami totiž ke Kurdům mají značně negativní vztah, protože by je nejraději vyhubili do posledního Kurda.

Pokud by to bylo na Turcích, situace Kurdů by velmi pravděpodobně připomínala situaci zuboženého syrského obyvatelstva v koncentračním táboře Rukban. Proturecké teroristické skupiny by rovněž s tichým souhlasem Ankary ovládly černý trh, na kterém by Kurdům draho rozprodávali zboží z humanitárních konvojů Červeného Půlměsíce.

Rusové připravili balíčky se základními potravinami (rýže, mouka, cukr, sůl. Konzervy), ruští vojenští lékaři jsou připraveni pomáhat kurdskému obyvatelstvu.

Syřané mají momentálně ekonomické problémy, takže poskytování medicínské pomoci obyvatelstvu v kurdských oblastech na severu Sýrie je zejména v ruských rukou a kompetenci. Ruští vojenští lékaři jsou přes družice ve spojení s odborníky v ruských nemocnicích, takže dokáží okamžitě konzultovat náročnější případy s ruskými odborníky.

Reklama: