Ovoce migrace: Ruští turisté téměř přestali navštěvovat Švédsko

STOCKHOLM | Ve Švédsku nevěřícně kroutí hlavami: ruští turisté vždy ochotně navštěvovali skandinávské státy, ale dokud i nadále v hojném počtu přicházejí do Finska a Norska, jaksi z ničeho nic přestali navštěvovat Švédsko, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Mu-slimácký dobytek řádí ve Švédsku

Kompetentní začali hledat odpověď na otázku, proč Rusové odmítají navštěvovat Švédsko. Ministryně zahraničí Ann Linde obvinila domácí média, které zveřejňují samé negativní zprávy, a takto, podle ní, odpuzují turisty. Novináři tvrdí, že příčina je úplně někde jinde. Vetřelci, kriminalita, negři a mu-slimáci.

Ministryně zahraničí Ann Linde se domnívá, že ruští turisté začali obcházet Švédsko proto, že domácí švédské média dělají špatný image zemi a hlavně švédské metropole, když píší, že v její ulicích potkáte mnoho zločinců a banditů.

Ann Linde poukázala na několik čerstvých příkladů: „V poslední době se stalo, že pozvaní představitelé ruských občanských organizací se omluvili a nepřišli: vysvětlili, že ve Švédsku není bezpečně, že je zde vysoká kriminalita a raději zůstali doma. Všechno to připomíná špatný sen, ale je to pravda,“ zdůraznila ministryně v rozhovoru pro domácí populární deník Aftonbladet.

Zdůraznila, že špatný image Stockholmu a celému Švédsku dělají novináři, kteří nepíší o kráse švédské metropole, o jeho pomnících a muzeích, ale o vysoké kriminalitě a dalších negativních faktorech. Tak co se diví, když ulic jsou plné negerských a mu-slimáckých hrdlořezů, banditů a vrahů.

„Někteří švédští novináři se ohradili a poukázali na to, že za to nemohou média, které pouze pravdivě popisují situaci, ale migranti, kteří zaplavili švédské ulice. Domácí novináři dělali průzkumy a zjistili, že právě kvůli tomu ruští turisté nechtějí navštěvovat Švédsko: Necítí se bezpečně a navíc je odpuzuje ten hluk a špína, kterou produkují migranti. Turisté přicházejí, aby se seznámili s pamětihodnostmi a krásami té – které země, ale určitě je nebaví, když vidí kopy odpadků v ulicích, a jemně řečeno dost divné, chování migrantů…“ píše autor článku Eugen Rusnák.

Reklama: