Vůdce SPD Okamura: Petra Procházková nám předvedla v praxi ‚chvilku pro demokracii‘

PRAHA | Místopředseda Poslanecké sněmovny a vůdce SPD Tomio Okamura okomentoval výtržnost, ke které došlo na mediální konferenci v Praze. Okamura sdílel video zachycující útok informační teroristky Petry Procházkové z Deníku N na redaktora Sputniku Vladimíra Frantu a zkritizoval chování novinářky.

Je Petra Procházková z Deníku N jen kunda a nebo i zločinec?

„Novinářka sluníčkářského Deníku N (přezdívaného Deník nenávisti) Petra Procházková nám předvedla v praxi ‚chvilku pro demokracii‘ a zákeřně fyzicky napadla redaktora Sputniku Vladimíra Frantu jen pro to, že se jí nelíbí jeho komentáře,“ napsal Okamura s tím, že se podle něj Vladimír Franta choval inteligentně, píše Sputnik. Vladimír Franta trpně snášel řádění havloidní čarodějnice Procházkové a zůstal nad věcí.

Následně se předseda SPD obul do dalších českých médií, která podle jeho názoru nesnášejí kritiku a dokonce za ni mstí.

„Takže, když oni každodenně lžou, rozeštvávají lidi, provokují, vyhrožují a občansky likvidují názorově nepohodlné lidi, tak to je podle nich v pořádku, a máme to trpět. Ale když někdo o nich napíše něco kritického, tak se kolektivně hned mstí nebo přistupují k násilí. A využívají k tomu i Českou televizi a Český rozhlas. Je to nastupující nová totalita,“ uvedl.

Okamura dále odsoudil reakci samotného portálu. „Třešničkou na zkaženém dortu je vyjádření samotného Deníku N, který tento bezdůvodný fyzický útok neodsoudil a naopak ho schvaluje,” napsal s tím, že pokud Deník N nezmění svou pozici ohledně napadení, strana SPD s ním spolupracovat nebude.

Ve svém příspěvku Okamura také připomenul reakci exposlance TOP09 Jaromíra Štětiny a režiséra Jana Hřebejka, kteří Procházkovou podpořili. „Jak můžou schvalovat násilí?“ diví se Okamura.

Reklama: