Ožralý bojovník proti korupci a záhadně zbohatlý miliardář Karel Janeček boural autem

Včera ve Švédské ulici v Praze na Smíchově splaskla jedna bublina. Zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček, který spíše korupci šíří, jelikož za udávání korupčního jednání sám nabízí úplatu, silně pod vlivem alkoholu sedl za volant svého Mercedesu. Při couvání z parkoviště přehlédl projíždějící automobil a ožralý do něj vrazil. Nikdo nebyl jednáním slitého Karla Janečka zraněn.

Karel Janeček

Karel Janeček

Na místo byla přivolána policie, ač Janeček chtěl údajně vše řešit bez ní, druhý účastník nehody ovšem cítil z Janečka alkohol, proto na policejní přítomnosti trval. Nabízel mu Janeček úplatek, aby policisty nevolal?

Policisté Jenečkovi naměřili prvně skoro dvě desetiny promile alkoholu v krvi. Při druhém měření to bylo 0,14 promile alkoholu v krvi. „Řidič mercedesu nedal přednost projíždějícímu volvu a došlo ke střetu. Nehoda se obešla bez zranění. Policisté zjistili, že řidič mercedesu je pod vlivem alkoholu,“ sdělila iDNES.cz policejní mluvčí Jana Rösslerová.

A dále policejní mluvčí dodala: „Policisté řidiče vyslechli, sepsali s ním oznámení o přestupku. Toto přestupkové jednání bude následně řešit magistrát. S největší pravděpodobností viníka čeká zákaz řízení nebo pokuta.“