Zdravý rozum v akci? Britský The Economist zveřejnil mapu Ukrajiny bez Krymu

LONDÝN | Britský časopis The Economist zveřejnil video, na kterém byla zobrazena mapa Ukrajiny bez Krymu. Videa si všimlo ukrajinské velvyslanectví ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska a požadovalo úpravu daného zobrazení, informuje o požadavku manipulace reality ze strany ukrajinských nacistů světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

předmětná mapka nacistické Ukrajiny bez ruského Krymu

„Doufáme, že tento vážený světoznámý časopis změní mapu příslušným způsobem,“ prohlásila diplomatická mise. Redakce časopisu video pak odstranila, kdy se tak podvolila nacistické cenzuře z Kyjevu.

Snímek byl věnován proceduře impeachmentu vůči americkému prezidentovi, který byl zahájen po telefonním rozhovoru Trumpa se Zelenským. Politici byli zobrazeni na pozadí map svých zemí.

„​Krym se stal ruským regionem v březnu roku 2014 po referendu konaném po státním převratu na Ukrajině. Pro znovusjednocení s Ruskem se vyslovilo 96,77 % voličů Republiky Krym a 95,6 % obyvatel Sevastopolu. Moskva nejednou prohlásila, že toto rozhodnutí bylo přijato v naprostém souladu s mezinárodním právem a Chartou OSN. Podle slov Vladimira Putina je rozhodnutí o Krymu definitivní,“ vysvětlil Sputnik.