Fyzický útok havloidní presstitutky Petry Procházkové komentovali i na Slovensku

BRATISLAVA | Slovenský politolog a poslanec za stranu Směr-SD Ľuboš Blaha okomentoval incident, který se odehrál mezi novinářkou Deníku N Petrou Procházkovou a korespondentem Sputniku Vladimírem Frantou na mediální konferenci v Praze. Blaha odsoudil fyzický útok novinářky a také lidi, kteří takové chování chválí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ľuboš Blaha v Tibetu

Blaha ve svém příspěvku na Facebooku hned na úvod poukázal na dvojí metr v otázce násilí. „Sluníčka se tváří jako ztělesnění humanismu a chvějí se dojetím, když hovoří o gayích či migrantech, žvaní o svobodě, demokracii, toleranci a tak … Ale když jde o názorové oponenty, tak to řeší fackami, výhrůžkami, násilím a hejtem,“ napsal s tím, že případ v Česku je pouze špičkou ledovce.

„Duševně zjevně nevyrovnaná novinářka Petra Procházková z tamního Deníku N fyzicky zaútočila na novináře alternativního média Sputnik. Nejdříve po něm nepříčetně vřískala, že se má stydět za své názory. A pak mu vyrazila z rukou mobil a udeřila ho do obličeje,“ popsal incident Blaha.

Také odsoudil reakci některých médií a politiků, kteří Procházkovou podpořili. „Sluníčka po celé síti dělají z násilnice hrdinku, která vlastně svou zlobou a násilím bojuje proti ruské hybridní válce. Najednou není nutné zdůrazňovat, že násilím se spory neřeší. Najednou není nutné chvět se dojetím z pravdy a lásky. Najednou je nutné tleskat fyzickým útokům – skvělé!“ dodal.

Politik dále uvádí podobné případy, které se staly na Slovensku. „U nás se děje totéž. Ne tak dávno fyzicky napadli alternativního novináře na tiskovce Čaputové. Ne tak dávno poslanec SaS Osuský fyzicky inzultoval člověka, který vyjádřil nesouhlas s jeho politikou.

Včera se odehrál případ v prešovském baru, kde napadli mladého levičáka Lukáše Pernisého – sluníčkáři mu vyhrožovali násilím, neboť prý píše statusy Luboše Blahy,“ napsal poslanec a rovněž dodal, že směje podezřením, že má nějakého spoluautora.

Na konci si Blaha vzpomněl na časy fašismu a porovnal některá jednání té doby s dnešními útoky. „Stále více připomínají jednotky SA a později SS, které Hitlerovci posílali do ulic, aby mlátili socialisty a oponenty. Mluvili o ‚židovské‘ hybridní válce, dnes hovoří o ‚ruské‘ hybridní válce. Jsou velmi podobní esesákům. Jejich život je násilím a nenávistí,“ napsal Blaha.

„Chtěl bych vyjádřit solidaritu obětem liberálního fašismu. Začíná to mít epidemické rozměry a my to musíme zastavit,“ podotkl.

Reklama: