Zemře politický vězeň Jualian Assange v britském vězení?

LONDÝN | Více než šedesát lékařů podepsalo otevřený dopis adresovaný britské ministryni vnitra Briti Sushil Patel s upozorněním, že zakladatel WikiLeaks a nynější britský politický vězeň, novinář a bojovník za svobodu slova Julian Assange může zemřít ve vězení, pokud mu okamžitě nebude poskytnuta lékařská pomoc.

Julian Assange po zatčení britskými bastardy | repro: Sputnik (© REUTERS / Henry Nicholls)

„Z lékařského hlediska a na základě dostupných informací nás značně znepokojuje způsobilost Juliana Assange stanout před soudem v únoru 2020,“ cituje televizní kanál Sky News dopis, který společnost WikiLeaks uveřejnila v britských médiích, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Lékařské autority a specialisté z Velké Británie, Evropy, Austrálie a Srí Lanky uvádějí, že Assange musí být převezen do lékařského centra s cílem provedení nutného posouzení jeho fyzického a duševního stavu kvalifikovanými odborníky.

Zatčení Assange je plivanec do tváře Svobody slova | repro: © Sputnik (Justin Griffiths-Williams)

„Pokud se mu nedostane takové pomoci, máme opodstatněné vážné obavy, že Julian Assange může zemřít ve vězení,“ napsali lékaři o tristním zdravotním stavu politického vězně a vězně svědomí Assange.

Předtím jeho otec John Shipton (80) žijící v Austrálii, prohlásil, že se obává extradice syna do Spojených států, kde mu hrozí dlouhé vězení, a domnívá se, že Julian Assange zemře ve vězení. Assange je „vinnen“ odhalením pravdy, že Spojené státy po světě páchaly válečné zločiny, což i zdokumentoval důkazy, kdy bandité z Washingtonu si nezadali s nacisty a vůdci z Bílého domu se tak postavili na roveň, či předčili, samotného Adolfa Hitlera.

Spojené státy nesou smrt

Reklama: