Eurohujerismus na druhou

Politicky bezvýznamná partička jménem TOP 09 pořádala o víkendu svůj sjezd a angažovaná Česká televize se tváří, že dochází ke světodějné události číslo jedna. Přitom jde o drobnou kosmetickou změnu v čele marginálního subjektu, kdy jednoho bruselského análního alpinistu vystřídá šílená eurohujerka, která volá po rychlém přijetí eura a přijímání uprchlíků ve velkém.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Takové divadlo se nedá konzumovat za střízliva. Potěšit může leda docenta Chocholouška, který si může mnout ruce nad tím, jak se úspěšně rozšiřuje jeho budoucí klientela. Nikdo, kdo má všech pět pohromadě nemůže takové myšlenkové ojetiny podporovat, natož volit. I masochismus má své meze.

Přeji Top 09 do budoucna více takových představitelů a rychlý sešup na hodnotu cíleného volebního výsledku ve výši 0,09 %. Na víc to doopravdy nevidím. Cesta na smetiště dějin a na samé dno politického suterénu bude rychlá a trvalé povahy. Nic na tom nezmění ani fakt, že jsou jedinou stranou, kterou řídí žena. Ono i za Jiřího Pospíšila k tomu nebylo daleko…