Američany mají u prdele! Rusko a Turecko chystají další kontrakt na dodávku PVO systému S-400

MOSKVA | Rusko a Turecko v první polovině roku 2020 podepíší nový kontrakt na dodávku dalších ruských systému protivzdušné obrany S-400. Informovala o tom v úterý ruská média. Před nedávným spuštěním agresivní Spojené státy požadovaly, aby Turci PVO S-400 nespouštěli, ale zničili nebo vrátili. Turci se americkým kreténům jen vysmáli.

Putin Erdoğanovi – Vyser se na toho amerického retardovaného pošuka Trumpa

„Doufáme, že dokumenty ke kontraktu podepíšeme v první polovině roku 2020 ,“ uvedl Alexandr Michejev, ředitel ruského státního podniku Rosoboronexport, který se zabývá vývozem zbraní.

Podle zpráv ruských médií Turecko právě v těchto dnech testuje součásti systému protivzdušné obrany S-400, které mu Rusko dodalo v průběhu tohoto roku. Dodávka se uskutečnila na základě kontraktu v hodnotě dva a půl miliardy dolarů, který byl ohlášen v září 2017.

Systém S-400 je určen k ničení všech typů moderních a perspektivních vzdušných útočných prostředků. Je schopen zasáhnout aerodynamické cíle do vzdálenosti 400 kilometrů a taktické balistické cíle letící rychlostí 4,8 kilometru za sekundu do vzdálenosti 60 kilometrů, a to ve výšce několika metrů až několika desítek kilometrů.