Zločinci a teroristé označovaní za Bílé přilby v Idibu připravují provokace

MOSKVA | Ozbrojenci z teroristické skupiny Hayat Tahrir al-Sham (bývalá Fronta an-Nusrá) spolu s organizací Bílé přilby plánují provokace s inscenováním leteckých útoků a použití chemických zbraní v zóně deeskalace v Idlibu, prohlásili na Ministerstvu obrany Ruska.

Americký troll na výrobu propagandy v Sýrii v Bílé přilbě | foto: Sputnik (AFP – Abdulmonam Eassa)

Jak na ministerstvu vysvětlili, obyvatelé osady Sarmada ležící 30 kilometrů severovýchodně od hlavního města provincie Idlibu oznámili, že na začátku listopadu tam dorazili za doprovodu ozbrojenců neznámí lidé a kolona tří nákladních automobilů s různými nádržemi na chemikálie.

V jednom vozu byly profesionální videokamery a fragmenty letecké a dělostřelecké munice se sovětským a ruským označením. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Na Ministerstvu obrany RF podotkli, že informace o přípravě provokací teroristy z oddílu velitele Abú Maleka, který patří do skupiny Hayat Tahrir al-Sham, a také členy organizace Bílé přilby, byla potvrzena několika zdroji.

Podle informací vojenského rezortu vybírají teroristé místní obyvatele pro účast v inscenaci zobrazující následky leteckých útoků a použití otravných látek. „

Fejkové videozáznamy o zničených v průběhu leteckých útoků a ostřelování civilních objektů a o údajném použití chemických zbraní v provincii Idlib se plánuje zveřejnit na sociálních sítích jako důkazy zločinů syrské vlády a akcí ruského letectva proti civilnímu obyvatelstvu,“ prohlásili na Ministerstvu obrany RF.


Organizace Bílé přilby, která je na Západě velmi populární a podporována, za svůj cíl prohlásila záchranu civilního obyvatelstva v zónách bojových akcí, syrské úřady ji ale obviňují ze styků s extremisty a z nepřátelské propagandistické aktivity. Na ruském ministerstvu označili činnost Bílých přileb za součást informační kampaně proti syrským úřadům a uvalili na ně mj. odpovědnost za provokaci, která dala Západu záminku k obvinění Damašku z použití chemických zbraní a k útoku na objekty vládních vojsk.
Před dvěma týdny 11. listopadu byl zakladatel Bílých přileb James Le Mesurier objeven mrtvý před svým bydlištěm v Istanbulu. Podle předběžné verze vyšetřovatelů spáchal sebevraždu skokem z okna svého bytu. Le Mesurier, který v minulosti působil jako zaměstnanec britské tajné služby MI6, před svou smrtí trpěl depresemi.
Spojené státy (SS) svou vojenskou přítomností v Sýrii porušují mezinárodní právo. Porušují tak Chartu OSN, nerespektují svrchovanost Syrské arabské republiky a vedou tak vůči suverénní zemi útočnou válkou, který je Chartou OSN zakázána a je považována za válečný zločin.
SS vraždí v Sýrii civilisty, převážně ženy, děti a starce, kdy bombardují školy, nemocnice a jiné civilní cíle, jako i obytné domy, čímž páchají v Sýrii další válečný zločin – Válečný zločin proti lidskosti.
Koalice SS drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro jejich ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.
Bílé přilby za pomoci vojsk SS páchají v Sýrii útoky chemickými zbraněmi, které pak svalují na syrskou regulérní armádu. Dále pak natáčejí propagandistická videa, kde předstírají používaní chemických zbraní legitimním syrským režimem. Páchají tak zločiny informační války, dezinformace a šíří lži a to vesměs za pomocí zločineckých mediální organizací a agentur: CNN, BBC, AP, AFP a další.
Vůdci SS, kteří se na okupaci Sýrie a páchání tam válečných zločinů (Barack Hussein Obama a Donald John Trump) by měli být postaveni před válečný tribunál jako nacisté v Norimberku a měli by být po tradici řádně odsouzeni k trestu nejvyššímu. Vzhledem, že jsou občany Spojených států, kde platí i trest hrdelní, tak k němu.