Když novinářský šmok Zídek haní vojenského historika Stehlíka

Redaktor Lidových novin Petr Zídek v článku „Muž na nesprávném místě“ (LN 20. 11. 2019, str. 10) deklasuje jednoho z našich nejznámějších vojenských historiků plk. gšt. PhDr. Eduarda Stehlíka, Ph.D., MBA (specializujícího se na období 1914-1956, problematiku vojenského opevnění, československé generality a okolností vypálení Lidic), když ho označuje za autora prací spíše propagačních než vědeckých, odborně nijak nevyčnívajícího, který nikdy nevydal nic převratného.

Jan Kopal

Takto o historiku Eduardu Stehlíkovi smýšlí člověk, jehož odborná erudice končí u vydávání sobotních silně osobně zaujatých a tendenčních recenzí historických knih a knižně publikuje maximálně souhrn svých novinářských článků, které pouze recyklují již vydané odborné publikace.

Kritizovat a pomlouvat druhé je snadné a laciné. Obvinit bez důkazů někoho z využívání politických konexí a konfliktní povahy pak přímo ubohé a nízké.

Útok pisálka Petra Zídka nese znaky cílené a štvavé kampaně, která má za cíl jej zdiskreditovat, ostouzet a profesně likvidovat. Je smutné, když jsou stránky denního tisku zneužívány k podobným nepodloženým a sprostým útokům lidí, kteří kritizovanému historikovi nesahají ani po paty.

Reklama: