Policie vyklidila Kapitol a uzavřela Bílý dům. Do vzduchu musely stíhačky

WASHINGTON | V úterý 26. listopadu došlo k poplachu v hlavním městě Spojených států (SS). Do vzduchu musely vzlétnout stíhačky, americký Kongres byl evakuován a ochranka uzavřela Bílý dům. Příčinou takového jednání se stalo letadlo, které nereagovalo na pokyny řídící věže. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bílý dům ve Washingtonu – Skutečné sídlo mezinárodního terorismu

Americká televize CNBC uvedla, že do vzduchu nad Washingtonem vzlétly stíhačky kvůli letadlu, které se dostalo do zakázaného prostoru a neozývalo se dispečerům.

Zpravodaj Sputniku, který se nachází ve Washingtonu, uvedl, že policie uzavřela dopravu kolem Bílého domu a došlo i k evakuaci Kapitolu, kde sídlí zákonodárný sbor Spojených států.

Brzy nato se ale situace vrátila zpět do normálu. Portál NBC News uvádí, že k poplachu došlo krátce po deváté hodině ráno místního času (15:00 hodin SEČ) a po dvaceti minutách byl odvolán. Zpravodaj deníku The Independent uvedl, že zaznamenal zvýšenou aktivitu kolem odpalovacích sil, které se nacházejí poblíž Kapitolu.

Reklama: