Viktor Mihály Orbán zahájil Mezinárodní konferenci o pronásledování křesťanů

BUDAPEŠŤ | Maďarský lid i maďarská vláda věří, že křesťanství může napomoci zachovat národy, prohlásil v úterý v úvodu II. Mezinárodní konference o pronásledování křesťanů v Budapešti předseda maďarské vlády Viktor Mihály Orbán.

Viktor Orbán brání vlast před nájezdnými zrůdami

Maďarský premiér zdůraznil, že není možné od sebe oddělit pronásledování křesťanů, které se děje v Evropě, Africe či na Blízkém východě. Podotkl, že v Evropě je vnímáno toto pronásledování jako charakter lidského záležitost.

„Ti, kteří ho vnímají jako humanitární problém, nemluví o tom nejpodstatnějším. Organizovaným útokům čelí nejen lidé a jejich komunity, ale celá kultura, naše kultura a naše civilizace, nejen v Africe, ale i v Evropě,“ zdůraznil Viktor Mihály Orbán, kdy podle něj jde o různé formy útoků, mezi nimiž jmenoval výměnu obyvatelstva, přistěhovalectví, výsměch či fenomén politické korektnosti.

„Maďarsko leží na trase přistěhovalecké invaze muslimů, proto se musí chránit,“ konstatoval Orbán. Zároveň varoval, že evropští křesťané jsou ve velkých problémech a svou situaci mohou podle jeho slov změnit pouze tak, pokud se vrátí ke svým kořenům.