Sýrie obvinila Spojené státy, že odkládají likvidace chemických zbraní

DAMAŠEK – HAAG | Syrská arabská republika (SAR) od chvíle, kdy se připojila k Úmluvě o chemických zbraních (CWC), udělala více než Spojené státy (SS) za celou dobu existence CWC , prohlásil stálý zástupce Sýrie v OPCW Bassam Sabah během svého vystoupení na 24. zasedání konference členských států organizace v Haagu, informuje slovenský konzervativní deník HlavéSprávy.sk.

Spojené státy nesou smrt

„SAR provedla seriózní práci v dodržování Úmluvy a považujeme za velmi důležité dodržování univerzálnosti Úmluvy. Litujeme, že ne všechny státy se připojily k CWC, což je nezbytné pro vytvoření silného režimu proti chemickým zbraním,“ uvedl stálý zástupce.

Připomněl, že Sýrie se připojila k CWC v roce 2013. „Splnili jsme všechny naše závazky související s tímto připojením. Dokončili jsme likvidaci našich chemických zbraní a objektů pro jejich výrobu, a to v mimořádně těžké situaci na bezprecedentním základě. Sýrie udělala během velmi krátkého období více než Spojené státy, které se připojily k CWC na samém začátku, ale přesto odkládají úplnou likvidaci svých obrovských zásob chemických zbraní a vůbec nedodržují akutní termíny,“ řekl Sabah.

Reklama: