Stop Soros i v Česku. Vyhnat a ukončit činnost „neziskovek“ v žoldu této lidské zrůdy

PRAHA | Poslanec Parlamentu České republiky Radim Fiala z SPD promluvil o novém návrhu zákona, který by měl omezit činnost neziskových organizací v Česku, zejména těch, které podle jeho názoru mají spojení s miliardářem Georgem Sorosem. Podobný zákon byl již přijat v Maďarsku.

George Soros na odstřel?

„Maďarský premiér Viktor Orbán řekl, že nevládní organizace, které pracují na ‚zaplavení Evropy imigranty‘, jsou ‚nepřáteli Evropy‘… S tím naprosto souhlasíme, i my sami podobně jako Orbán jsme předložili zákon, kterým si posvítíme na politické neziskovky,“ napsal Fiala na Facebooku.

„Politické neziskovky mnohdy fungují jako pašeráci nelegálů – často je nalodí blízko libyjských břehů a pak je dováží do Itálie,“ dodal, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Radim Fiala | foto: FB RF

Fiala připomněl, že vláda Viktora Orbána minulý rok přijala právní úpravu Stop Soros. Tato úprava umožní postihovat nevládní organizace, které pomáhají nelegálním migrantům. „Zákon mimo jiné uvaluje zvláštní 25procentní daň na organizace, které podporují migraci,“ dodal.

Politik uvedl, že jeho strana navrhla zákon, který nařídí neziskovým organizacím dostávat peníze od zahraničních dárců pouze bezhotovostně. „Částky převyšující 5000 eur (zhruba 127 500 korun) by musely vést na zvláštním účtu, který umožňuje veřejnou kontrolu (Toto opatření se netýká členských příspěvků.). Byl by tak zřejmý dárce peněz,“ vysvětlil Fiala.

„Cílem tohoto návrhu je, aby všechny příjmy nad tuto částku musely být vedeny na transparentních účtech. Neziskové organizace nyní mohou dostávat peníze ze zahraničí, aniž je jasné, kdo je poskytl, přitom jejich činnost se často dotýká společenských a občanských zájmů, které sleduje Česká republika. Je tedy legitimní, aby veřejnost znala původ prostředků, které organizace získávají od zahraničních dárců,“ dodal Fiala s tím, že celá úprava se nevztahuje na zájmové organizace, které jsou „založeny výhradně na členském principu“.

„Hnutí SPD podporuje neziskové organizace, které pomáhají našim potřebným lidem, ale dlouhodobě vyzýváme k ukončení dotování takzvaných ‚politických neziskovek‘ z veřejných peněz, a zejména těch, které jsou napojeny na finančníka a neomarxistického globalistu George Sorose,“ podotkl Fiala.

Reklama: