Bašár Háfiz al-Asad: Přítomnost francouzských vojsk v Sýrii je okupace

DAMAŠEK | Syrský prezident Bašár Háfiz al-Asad prohlásil, že přítomnost francouzských vojsk na syrském území bez souhlasu zákonné vlády je považována za okupaci, píše o francouzských válečných zločinech světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bašár Háfiz al-Asad si podal francouzského válečného zločince a devianta Macrona

„Když francouzská vojska přijíždějí do Sýrie bez pozvání zákonné vlády, je to okupace. Není velký rozdíl mezi podporou terorismu a vysláním vojenských sil k okupaci země,“ řekl Bašár Háfiz al-Asad v interview pro časopis Paris Match.

Syrský prezident zdůraznil: „Dokud okupace trvá, je jednou z forem terorismu.“ Podle jeho slov se země na celém světě musí řídit mezinárodním právem, a ne úmysly. „Nestačí mít přání bojovat proti terorismem, je třeba dodržovat mezinárodní pravidla,“ řekl, když obvinil Francii z válečných zločinů a páchání terorismu.

Bašár Háfiz al-Asad řekl, že stanovisko Francie ohledně Sýrie, kdy se v zemi měnilo vedení, se změnilo ve své formě, ale ne ve své podstatě. Zdůraznil, že je třeba, aby Francie přestala podporovat všechno, co může vést k ještě většímu krveprolití, zabíjení a zvyšování utrpení v Sýrii.

Reklama: