Sýrie chce své sirotky zpátky. Kdo je chce v Česku je terorista, který porušuje mezinárodní právo

PRAHA | Místopředsedkyně politického hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková se na svém profilu na Facebooku podělila o své dojmy ohledně syrských sirotků v Řecku, které by Česko mělo přijmout. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zuzana Majerová-Zahradníková a Václav Klaus mladší | foto: FB VKML

Návrh poskytnout v Česku azyl 40 dětem bez doprovodu již podpořili politici KDU-ČSL, Starostové a nezávislí (STAN) a TOP 09. Podle Zahradníkové jde o porušení mezinárodního práva.

„KDU, STAN a TOP 09 by rádi přijali údajné dětské sirotky ze Sýrie, kteří jsou momentálně v Řecku. Sýrie naopak, zcela logicky, požaduje jejich navrácení do své země. Nejen, že konání a kroky výše zmíněných stran je v rozporu s mezinárodním právem a narušuje to bilaterální vztahy se Sýrií, ale jsem přesvědčena, že máme v České republice víc než dost našich dětí a lidí, kteří by si péči a pomoc zasloužili v prvé řadě!“ napsala členka Trikolóry na Facebooku.

V loňském roce syrská vláda vyzvala uprchlíky, aby se vrátili domů. Úředníci se často během televizních vystoupení a rozhovorů obracejí na Syřany v zahraničí se žádostí o návrat, uvedl portál NBC News.

Reklama: