Vzhůru do 50. let!

Nová vlna české špiónománie inspirovaná vrchním čučkařem Michaelem Koudelkou a jeho pochopy vzbuzuje u neinformovaných mírný úsměv na rtu a u zasvěcených pak přímo hurónský smích.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

V situaci, kdy jsou vrazi ve službách Islámského státu jen několik kilometrů od hranic, tak největší bezpečnostní hrozbou jsou čínští a ruští agenti na sociálních sítích, kde zvou např. na LinkedInu na bezplatné výlety a konference do Číny. Jaká hrůza! Neskutečné zločiny proti lidskosti.

Nevím, kdo jsou v této zemi skuteční obchodníci se strachem, kteří pro svou touhu po zisku generálské hvězdičky jsou ochotni obětovat i vlastní babičku, a nejen tu od Boženy Němcové. Různí sluníčkáři, havloidi a chroničtí vítači z politických neziskovek jim budou mocně aplaudovat a provádět a rozvádět ad absurdum spiklenecké teorie na téma, jak moc Českou republiku ovládají a řídí špióni (ruští, čínští, fialoví, zelení…).

Ochotníky, kteří se snaží o amatérskou inscenaci scény s komisařem Flanderkou, jeho železnou logikou a způsobem odhalování ruských špiónů známých z Haškova Švejka. Je smutné, že vydávání podobných blábolů zaplatí nebohý daňový poplatník. K dokonalosti chybí už jen plakáty s imperialistickým broukem mandenlinkou varující před špióny, kteří naslouchají a máme atmosféru 50. let jako vystřiženou.