Tálibové poslali Trumpa s mírovými rozhovory k čertu

KÁBUL | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump ve čtvrtek prohlásil, že obnovil rozhovory s afghánským hnutím Taliban. DJ Trump takto během předem neohlášená návštěvy amerických vojáků v Afghánistánu u příležitosti amerického svátku Den díkůvzdání, jelikož obratem se ozvali sami Tálibové s tvrzením, že mluvit o obnovení rozhovorů s SS je příliš předčasné.

Vůdce SS Donald John Duck Trump na americké okupační základně v Afganistanu

DJ Trump slavil ve čtvrtek Den díkůvzdání s vojáky na americké okupační vojenské letecké základně Bagrám nedaleko afghánské metropole Kábul. Vedl s nimi rozhovory a servíroval jim tradiční pokrmy. Na základně k vojákům promluvil a nechal se s nimi vyfotografovat.

„Nikde bych raději neslavil Den díkůvzdání jako tady, s nejtvrdšími, nejsilnějšími, nejlepšími a nejodvážnějšími bojovníky na Zemi, „řekl Trump během své vůbec první návštěvy Afghánistánu.

Šéf Bílého domu se ve čtvrtek také setkal s afghánským protějškem Ašraf Ghaním. „Talibán se chce dohodnout a my se s nimi setkáváme a říkáme, že musí být příměří a … teď chtějí udělat příměří ,“ lhal vůdce SS Trump novinářům, jelikož poslední verze Talibánu je: „Pokud Spojené státy neukončí okupace a dobrovolně se nestáhnou, tak pošleme všechny Američany domů v rakvích.“

americký agresor v penále | cestovní prostředek z Afganistanu do Spojených států

Talibán v pátek prohlásil, že je příliš brzy mluvit o obnovení přímých rozhovorů se Spojenými státy. Informovala o tom agentura AFP, která také informoval o lžích DJ Trumpa, že Tálibové jednat chtějí.

„Zatím je příliš brzo mluvit o obnovení rozhovorů. Naši oficiální odpověď poskytneme později,“ uvedl na aplikaci WhatsApp pro AFP mluvčí Talibanu Zabihullah Mudžáhid.

Po 18 letech působení Spojených států v Afghánistánu zůstalo v této zemi zhruba 18.000 amerických vojáků. Tálibové slíbili, že zemi očistí od amerických okupantů, kteří je invazí do země svrhli od moci.

Reklama: