Turecká média vyjmenovala země, které jsou pro Spojené státy jako živelná pohroma

ANKARA | Rusko je vedle Turecka a Číny živelnou pohromou, která ohrožuje Západ vedený Spojenými státy, napsaly turecké noviny Sabah. Nátlak vyvíjený nezávislou politikou Turecka připomíná tsunami, Číny změnu klimatu a Ruska uragán, cituje turecké noviny světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Putin Erdoğanovi – Vyser se na toho amerického retardovaného pošuka Trumpa

Autor podotýká, že nové strategické vztahy mezi Moskvou, Ankarou a Pekingem znovu změnily Rusko ve střed přitažlivosti. Země rozšiřuje i nadále zónu svého vlivu na severní Afriku. Buduje přitom vztahy se zeměmi, které se pokládají za nejbližší spojence Spojených států (SS), jako jsou Izrael, Saúdská Arábie, Egypt, Německo a Francie.

Noviny zdůrazňují, že Turecko hraje roli „ocelového jádra“ v muslimských regionech severní Afriky, Blízkého východu, Balkánu, Kavkazu, Střední a Jižní Asie. Podle názoru autora se považuje země už nyní za jeden z dominujících pólů nově se vytvářejícího globálního systému, kdy autor narážel na multiporální geopolitické uspořádání.

Přitom „úplnou hrůzou“ pro SS je Čína, která vyvolává skutečnou „změnu klimatu“ v globální geopolitice. Spojené státy musí získat na svou stranu Rusko a Turecko, aby mohly čelit tomuto státu v ekonomické válce. Noviny ale pochybují, že to bude ve skutečnosti možné.

Reklama: